Přejít k hlavnímu obsahu

Časté dotazy

Na co se nás nejčastěji ptáte?

Kdy thajskou masáž raději odložit?

Thajskou masáž nedoporučujeme při nádorových onemocněních, akutních zánětech a infekčních onemocněních (i při pocitu teprve začínající nemoci). Návštěvu doporučujeme také až po úplném doléčení zlomenin.

Kdy návštěvu thajské masáže zvážit?

V některých situacích není vhodné absolvovat thajskou masáž v plném rozsahu. Je ovšem možné průběh a techniku masáže přizpůsobit stavu klienta. Mezi tyto případy částečných kontraindikací patří například menší popáleniny, cukrovka, epilepsie, alergie nebo onemocnění srdce. Při onemocnění plotének, křečových žilách nebo osteoporóze doporučujeme relaxační olejové masáže bez protahování.

Pokud trpíte některou z výše uvedených zdravotních komplikací nebo máte pochybnosti o vhodnosti procedury vzhledem k vašemu zdravotnímu stavu, doporučujeme návštěvu konzultovat s ošetřujícím lékařem.

Jaké zdravotní problémy může řešit thajská masáž a kdy je vhodné na ni zajít?

Thajská masáž pomáhá při namožení svalů, kloubů a šlach. Jedním z nejčastějších důvodů návštěvy jsou zablokovaný krk, bolavá záda, bolesti hlavy, přetížené svaly nebo prevence mnoha zdravotních obtíží. Thajská masáž skvěle funguje i při nespavosti a posiluje nervový systém.

Jaký je doporučený režim po absolvování thajské masáže?

Bezprostředně po masáži si dopřejte krátký minutový odpočinek na lůžku. Z masážního lůžka se zvedejte pomalu, nespěchejte. Po masáži doporučujeme hodně pít, z těla je nutné odplavit toxiny a škodlivé látky uvolněné během masáže. Po masáži je také lepší klidový režim alespoň v řádu desítek minut. Využijte našich relaxačních koutů nebo, je-li to možné, využijte například vířivé vany nebo teplé lázně. Při odchodu ze salonu dejte pozor na prochladnutí.

Je thajská masáž věkově omezená?

Thajskou masáž je možné absolvovat bez věkového omezení. Masérky vždy přihlíží k zdravotnímu stavu klienta a masáž tomu přizpůsobí. Obecně se ovšem dá říct, že pro malé děti a seniory jsou vhodnější relaxační olejové masáže (např. Aroma Oil).

Necítím se moc dobře, je návštěva thajské masáže vhodná?

Pokud je vám nevolno nebo jste nachlazení, návštěvu doporučujeme odložit. Pokud ale máte pouze špatnou náladu, jste unavení a vystresovaní, je návštěva thajské masáže skvělý nápad. Během masáže totiž dojde ke zklidnění a regeneraci nejen těla, ale i mysli.

Je nutné upravit pitný a stravovací režim před masáží, během masáže a po masáži?

Pitný režim je nutné dodržovat během celého dne, proto neváhejte požádat o sklenici vody nebo šálek teplého čaje. Po thajské masáži je dodržování pitného režimu ještě důležitější, protože potřebujete z těla odplavit toxiny a škodlivé látky uvolněné během masáže. Obecně se doporučuje v den masáží vypít alespoň o půl litru tekutin více než obvykle. Jídlo před masáží není překážkou, ale poslední velké jídlo doporučujeme konzumovat zhruba hodinu před masáží.

Může thajská masáž bolet nebo je bolest signál, že něco není v pořádku?

Pokud jste nikdy předtím nebyli na masáži a svému tělu jste nevěnovali potřebnou péči, může být vaše první masáž mírně bolestivá, ale nikoli nepříjemná. Naše svaly jsou v důsledku špatného držení těla, nesprávné chůze a sezení u počítače často ztuhlé a bolavé. Náprava těchto křivd na naší tělesné schránce může být při první masáži mírně bolestivá, ale určitě velmi užitečná.

Je thajská masáž vhodná i pro těhotné?

Thajská masáž je nejen vhodná, ale i velmi přínosná během značné části těhotenství. Bohužel ve společnosti koluje mnoho mýtů týkajících se masáží a jejich dopadů na těhotné i zdraví plodu. Z velké míry je to zapříčiněno neznalostí nebo neopodstatněnou opatrností. Tím se však mnoho žen ochuzuje o zdravotní benefity, které poskytuje prenatální masáž.

Během prvních tří měsíců těhotenství žena může absolvovat thajskou masáž po konzultaci s gynekologem. Od čtvrtého do osmého měsíce může absolvovat thajskou masáž bez omezení dle svého přání a aktuálních potřeb. Těhotné ženy, které si masáž dopřejí, si uvolní namáhané svalstvo, budou lépe spát a budou odolnější vůči stresu. Mezi další přednosti thajské masáže v těhotenství patří i zvýšení imunity a zlepšení krevního oběhu. Masáž také zlepšuje tok kyslíku a živin k plodu.

Jak často návštěvu masáže doporučujete?

Jako příjemnou relaxaci můžete absolvovat thajskou masáž, jak často si přejete. Pokud nemáte žádné zdravotní potíže a rádi byste jim předcházeli, stačí návštěva jednou za 2 týdny až měsíc. Ušetříte tak namáhané krční svalstvo, předejdete bolestem hlavy a protáhnete ztuhlé svaly. Prospějete krevnímu oběhu, posílíte nervovou soustavu, zklidníte mysl a celkově se budete cítit plni energie. V případě vážnějších obtíží pohybového aparátu, při migrénách, nespavosti či stresu si thajskou masáž dopřejte častěji.

Rezervace

Rádi byste si masáž vychutnali v konkrétním termínu? Dejte nám co nejdřív vědět, abychom vám byli schopni vyjít vstříc.
Pokud vám nezáleží na datu ani hodině, stačí se ozvat a společně najdeme nejbližší volný termín.

Před masáží

Doporučujeme přijít alespoň 10 minut před začátkem samotné masáže, abyste si mohli v klidu odložit, občerstvit se nebo využít sprchu. Bezprostředně před masáží, prosím, nejezte. S plným žaludkem si masáž nevychutnáte naplno a například masáž břicha budeme muset vynechat.

Přejete si razantnější, nebo jemnější masáž? Máte zájem o úpravu masáže nebo jakékoli jiné přání? Neváhejte nám to sdělit při příchodu do salonu, budeme se vám snažit vyjít maximálně vstříc.

Zdravotní stav

Pokud máte jakékoliv zdravotní komplikace, prosím, informujte nás o nich před masáží. Zvolíme masáž s ohledem na váš komfort a vyloučíme všechna případná rizika. Pokud si nejste jisti svým zdravotním stavem, neváhejte kontaktovat svého lékaře.

Rádi bychom vás upozornili, že neneseme žádnou odpovědnost za případné zhoršení zdravotního stavu. Případné potíže můžete konzultovat na adrese info@tawan.cz nebo na telefonu 602 966 978. Diskrétnost je samozřejmostí.

Klidné prostředí

Záleží nám na tom, abyste si u nás odpočali. Proto si, prosím, po příchodu do salonu přepněte zvonění telefonu do tichého režimu bez vibrací. Zároveň vás prosíme, abyste konverzaci udržovali na minimu.

Těhotenství

V průběhu 1. trimestru konzultujte možnost masáží s ošetřujícím gynekologem. Od začátku 2. trimestru si masáže můžete užívat dle libosti. Zaměřte se na zádové svalstvo, páteř, šíji a nohy. Skvělá volba je například naše masáž Pregnancy. Masáž chodidel doporučujeme v průběhu těhotenství vynechat.

Masáž v těhotenství přinese zmírnění napětí, zvýšení imunity a lepší proudění živin k miminku.
V průběhu šestinedělí není thajská masáž vhodná. Po šestinedělí vás rádi znovu přivítáme, například na masáži Healthy Mum, která bude mít na vaše tělo blahodárný účinek.

Co všechno si před masáží odložit?

Před masáží doporučujeme odložit veškeré šperky včetně hodinek. Využít můžete úschovny na recepci nebo v jednotlivých masážních pokojích.
Pokud jste si objednali Classic Thai masáž, převlékněte se do speciálního volného úboru, který naleznete připravený na masážním lůžku. Poté se položte na břicho na lehátko a počkejte na příchod terapeutky. Pouze u masáží Face a Foot se, prosím, položte na záda.

Před masáží obličeje doporučujeme vyjmout kontaktní čočky. U všech masáží, ale zejména při olejových masážích nebo při masážích, jejichž součástí je peeling nebo zábal, doporučujeme svléknout vše včetně spodního prádla. Můžete využít jednorázové spodní prádlo, které je pro vás připraveno v každé masážní místnosti. Než přijde terapeutka, položte se na lehátko a přikryjte se ručníkem, který je vždy k dispozici.

Během masáže

Během ošetření se uvolněte a relaxujte. Pro umocnění zážitku si můžete zavřít oči a tím podpořit odpočinek. Hluboká relaxace může přejít i ve spánek a rozhodně se neostýchejte si ho dopřát! 

Prosím, sdělte našim terapeutkám ihned jakoukoliv nespokojenost či snížení komfortu. Jsme rádi za každou reakci a masérky jsou připraveny upravit intenzitu masáže snadnými hesly:

SOFT – žádáte lehkou masáž

STRONG – žádáte o tvrdší/intenzivnější masáž

 

 

Po masáži

Nikam nepospíchejte, usaďte se v pohodlné pohovce a nabídněte si šálek výtečného zeleného nebo zázvorového čaje. V salonech můžete relaxovat, jak dlouho budete chtít, a nechat tak masáž v klidu doznít. 

Pokud jste byli s čímkoli nespokojení, neváhejte nám o tom říct. Chceme se neustále zlepšovat a budeme vděční za jakoukoliv zpětnou vazbu. 

Pokud nám budete chtít napsat, využijte, prosím, e-mail votruba@tawan.cz

Stornování

Pokud se rozhodnete zrušit plánovanou masáž, učiňte tak, prosím, s co největším předstihem, abychom termín mohli nabídnout dalším klientům. Nemusíte se obávat, neúčtujeme žádné stornovací poplatky, ale budeme rádi, pokud na nás s případným stornem nezapomenete. Budeme se těšit na vaši příští návštěvu.

Pro plnohodnotný zážitek z našeho webu, otočte vaše zařízení na výšku

OK